Adresa: Hellichova 14, 118 00 Praha 1, Telefon: +420 721 678 883

O nás         

Vážení hosté,

od pondělí 25.5. máme také   otevřené  i vnitřní prostory restaurace.

 

Naše vegetariánská kavárna se nachází v romantické části Prahy 1 a nabízí vegetariánská , veganská , ale i bezlepková jídla.

V příjemné atmosféře si můžete vychutnat denní menu, které se skládá z polévky a hlavního jídla.
Denní menu podáváme každý všední den mezi 11-14hod za 148,-Kč
Během letních dnů , pak můžete relaxovat v klidné části zahrádky, jejíž jedna část tvoří kostel sv. Vavřince z 12. století. Na zahrádce , která Vás okamžitě oddělí od ruchu velkoměsta si můžete vychutnat šálek kávy s raw dezertem ,nebo třeba zkusíte veganský  Burger Linda Mc Cartney.
Také doporučujeme některý z Acaí koktejlů, jež pochází přímo z brazilského pralesa , na výběr máme i velmi kvalitní vína z Vinařství Veverka..
Kavárna je vhodná i na různé druhy oslav, například narozeniny , na které Vám rádi vyrobíme raw dort dle Vašich požadavků, a nebo uvaříme jídlo dle vašich specifických potřeb.

O historii místa :

Vážení hosté, rádi bychom Vám představili něco z historie Kostela sv. Vavřince, jejhož jedna část stavby ohraničuje zahrádku naší vegetariánské kavárny Natureza v Hellichově ulici č.14 na Praze 1. Název kostela sv.Vavřinec bylo ve středověku velmi časté, v tomto období to byl velmi oblíbený světec a jeho jméno se často používalo při křtech.
Svatý Vavřinec, byl mučedník ,pocházející ze Španělska a je patronem, knihařů koželuhů a také kuchařů. Kostel sv.Vavřince o němž jsou první zmínky již v 12.století byl postaven v románském slohu v bývalé osadě Nebovidy též zvané Nepovidy. Tato osada patřila k nejstarším sídlištím na levém břehu Vltavy a patřila k významnému obchodnímu a výrobnímu středisku v podhradí. Kostel Sv. Vavřince náležel v 12.století abatyším svatojiřského kláštera na Pražském Hradě a v této době fungoval jako součást podhradí při ochraně Juditinina mostu( v té době významný most přes Vltavu).
V roce 1360 a ž1362 za vlády Karla IV se obec Nebovidy stala součástí Malé Strany. Velká proměna proběhla kolem roku 1378, a to gotická přestavba kostela .
Další historické události změnily vzhled i fungování kostela a v roce 1784 byl kostel i s hřbitovem zrušen a kostel odsvěcen.
V 1804-1816 byl kostel přestavěn na nájemní dům a teprve později v roce 1984-1991 proběhla stavební rekonstrukce do dnešní podoby, která pochází z období před 1816.
Na místě , kde se nyní nachází zahrádka byl pravděpodobně hřbitov a vedla zde křížová cesta.