Adresa: Hellichova 14, 118 00 Praha 1, Telefon: +420 721 678 883

O nás

Naše vegetariánská kavárna se nachází v romantické části Prahy 1 a nabízí vegetariánská , veganská , ale i bezlepková jídla.

V příjemné atmosféře si můžete vychutnat denní menu, které se skládá z polévky a hlavního jídla.
Denní menu podáváme každý všední den mezi 11-14hod za 138,-Kč
Během letních dnů , pak můžete relaxovat v klidné části zahrádky, jejíž jedna část tvoří kostel sv. Vavřince z 12. století. Na zahrádce , která Vás okamžitě oddělí od ruchu velkoměsta si můžete vychutnat šálek kávy s raw dezertem ,nebo třeba zkusíte veganský Fazolový Burger s karamelizovanou cibulkou.
Také doporučujeme některý z Acaí koktejlů, jež pochází přímo z brazilského pralesa , na výběr máme i velmi kvalitní vína z Vinařství Veverka..
Kavárna je vhodná i na různé druhy oslav, například narozeniny , na které Vám rádi vyrobíme raw dort dle Vašich požadavků, a nebo uvaříme jídlo dle vašich specifických potřeb.

O historii místa :

Vážení hosté, rádi bychom Vám představili něco z historie Kostela sv. Vavřince, jejhož jedna část stavby ohraničuje zahrádku naší vegetariánské kavárny Natureza v Hellichově ulici č.14 na Praze 1. Název kostela sv.Vavřinec bylo ve středověku velmi časté, v tomto období to byl velmi oblíbený světec a jeho jméno se často používalo při křtech.
Svatý Vavřinec, byl mučedník ,pocházející ze Španělska a je patronem, knihařů koželuhů a také kuchařů. Kostel sv.Vavřince o němž jsou první zmínky již v 12.století byl postaven v románském slohu v bývalé osadě Nebovidy též zvané Nepovidy. Tato osada patřila k nejstarším sídlištím na levém břehu Vltavy a patřila k významnému obchodnímu a výrobnímu středisku v podhradí. Kostel Sv. Vavřince náležel v 12.století abatyším svatojiřského kláštera na Pražském Hradě a v této době fungoval jako součást podhradí při ochraně Juditinina mostu( v té době významný most přes Vltavu).
V roce 1360 a ž1362 za vlády Karla IV se obec Nebovidy stala součástí Malé Strany. Velká proměna proběhla kolem roku 1378, a to gotická přestavba kostela .
Další historické události změnily vzhled i fungování kostela a v roce 1784 byl kostel i s hřbitovem zrušen a kostel odsvěcen.
V 1804-1816 byl kostel přestavěn na nájemní dům a teprve později v roce 1984-1991 proběhla stavební rekonstrukce do dnešní podoby, která pochází z období před 1816.
Na místě , kde se nyní nachází zahrádka byl pravděpodobně hřbitov a vedla zde křížová cesta.
                                                                                                   Denní menu 138,-Kč
Pondělí, 15 červenec
Polévka krémová z pečené zeleniny
vegan,bezlepek
Gnocci se zeleninou ve smetanové omáčce
lepek,laktoza
Úterý, 16 červenec
Špenátová s parmazánem
vegan-možnost,bezlepek
Teriyaki tofu se zeleninou a rýží
vegan,bezlepek/alergen-soja/
Středa, 17 červenec
Minestrone polévka s čerstvou bazalkou
vegan,bezlepek
Řecká citrónová rýže pilaf se seitanovými výpečky s porkem
vegan,bezlepek/alergen.lepek/
Čtvrtek, 18 červenec
Hrášková polévka s bylinkovými krutony
vegan,bezlepek -možnost
Houbová shwarma s jemně pikantním tahini dresingem a pita chlebem
vegan,bezlepek-možnost/alergen tahini-sezam,lepek/
Pátek, 19 červenec
Southwestern fazolová polévka se zeleninou
vegan,bezlepek
Bahn mi bowl s rýžovými nudlemi
vegan,bezlepek/alergen-soja/